Ndryshimi mes inspektimeve të "Lindja e Largët"

30 bytes removed ,  4 vjet më parë
v
U kthyen ndryshimet e 37.26.81.50 (diskutimet) në versionin e fundit nga Ah3kal.
v (U kthyen ndryshimet e 37.26.81.50 (diskutimet) në versionin e fundit nga Ah3kal.)
[[Skeda:Far east1.png|parapamje|Lokacioni i lindjës së largët siç definohet kulturalisht]]
Emiljano Agolli is the PRINCE
 
'''Lindja e Largët''' (ose '''Lindja e Largme''') është emërtim për vendet e [[Azia|Azisë]] [[Azia Lindore|Lindore]] përgjatë [[Oqeani i Qetë|Oqeanit të Qetë]]. Shpesh nënkupton edhe [[Azia Juglindore|Azinë Juglindore]] dhe atë Lindore, ndërsa nganjëherë edhe pjesën më lindore të [[Rusia|Rusisë]], pra lindjen e largët ruse dhe regjionin perëndimor të Oqeanit të Qetë.