Dallime mes rishikimeve të "Ribari i Madh"

1.092 bytes added ,  6 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v (Bot: Migrating interwiki links, now provided by Wikidata on d:q12749667)
No edit summary
{{Fshat (Kosova)
{{Infobox KS fshat| height="200"
|Fshati = Ribari i Madh
| foto harta=[[Skeda:noimage.png|140px]]
|Nofka =
| emri=Ribari i Madh
|Moto =
| komuna=[[Lipjani]]
|Flamuri_figura =
| banorë=
|Flamuri_artikulli =
| posta=
|Stema_figura =
| telefoni=
|Stema_artikulli =
| lartësia=556 m
|Stema_gjerësia =
| latitude=42° 30′ 33" N
|Pamje =
| longitude=21° 02′ 28" E
|Përshkrimi i pamjes =
| web=
 
<!--Administrimi-->
|Rajoni = [[Rajoni i Prishtinës|Prishtinës]]
|Komuna = [[Komuna e Lipjanit|Lipjanit]]
 
<!--Statistika dhe Transporti-->
|Lartësia =
|Themelimi =
|Vendasit =
|Sipërfaqja =
|Zona Kohore = [[Zona Kohore e Evropës Qendrore|ZKEQ]] ([[UTC+1]])
|Ora Verore = [[Ora Verore e Evropës Qendrore|OVEQ]] ([[UTC+2]])
|Kodi Postal =
|Prefiksi =
|Targa e automjeteve =
 
 
<!--Demografia-->
|Popullsia =
|Dendësia =
 
<!--Harta-->
|Harta_foto =
|Harta_foto_shënimi =
|përshkrimi_harta =
 
<!--Koordinatat Mënyra #1-->
| gjer_g= | gjer_m= | gjer_s= | gjer_dr =N
| gjat_g= | gjat_m= | gjat_s= | gjat_dr =E
<!--Koordinatat Mënyra #2-->
|gjerësia =
|gjatësia =
 
|WebFaqja =
}}
'''Ribari i Madh''' ([[Gjuha serbe|serbisht]]: ''Велико Рибаре/Veliko Ribare'') është një vendbanim në komunën e [[Lipjani]]t, [[Kosovë]].
 
[[Kategoria:Fshatra në Kosovë]]
{{Komuna e Lipjanit}}