Dallime mes rishikimeve të "Sergei Stanishev"

ska përmbledhje të redaktimeve
v (Fix)
 
Stanishev lindi më 5 maj 1966 në Kherson, [[Ukraina|Ukrainë]]. Ai u diplomua në histori në [[Universiteti]]n Shtetëror të [[Moskë]]s më 1989 dhe mori gradën e [[doktor]]aturës më 1994. Ai u specializua në [[shkenca]]t [[politik]]e në Shkollën për Studime Politike të Moskës më 1998 dhe ishte një student me kohë të pjesshme në marrëdhëniet ndërkombëtare në Shkollën [[Ekonomi]]ke në Londër ndërmjet 1999 dhe 2000.
 
[[Kategoria:bullgarë]]
[[Kategoria:Lindje 1966]]
[[Kategoria:bullgarëBullgarë]]
[[Kategoria:Kryeministra]]
Anonymous user