Ndryshimi mes inspektimeve të "1892"

113 bytes added ,  4 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
== Lindje ==
* [[6 gusht]] - [[Abaz Kupi]], ushtarak dhe veprimtar i çështjes kombëtare gjatë dhe mbas [[Lufta e Dytë Botërore|Luftës së Dytë Botërore]] (V. [[1976]])
* [[17 tetor]] - [[Llukë Karafili]] (pseud. ''Bardhyli'') arsimtar, bibliofil, studiues dhe publicist shqiptar.
 
== Vdekje ==
7.597

edits