Dallime mes rishikimeve të "Stampa:L2B"

307 bytes added ,  5 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Fix)
|group1 = Ngjarje gjatë luftës
|groupstyle = background:#CEF2E6;
|list1 = [[BetejaMasakra e BerlinitNanjing]] (Bombardimet Ajrore1937–38) {{·}} [[Masakra e Kondomarit]] (1941) {{·}} [[HedhjaBeteja e BombësPazarit Atomike Ri]] Hiroshima(1941) dhe{{·}} Nagasaki[[Beteja e Stalingradit]] (1942–43) {{·}} [[HumbjetBeteja e LuftënGjormit]] (1943) {{·}} [[Beteja e DytëBerlinit Botërore(Bombardimet Ajrore)]] (1943–44) {{·}} [[MasakraKonferenca e NanjingTeheranit]] (1943) {{·}} [[Beteja e Iwo Jima]] (1945) {{·}} [[BetejaHedhja e StalingraditBombës Atomike në Hiroshima dhe Nagasaki]] (1945) {{·}} [[Humbjet në Luftën e Dytë Botërore]] {{·}} [[Shqipëria në luftën e dytë botërore]]
|group2 = Personazhe dhe personalitete
|list2 = [[Adolf Hitler]] {{·}} [[ErvinBenito RommelMussolini]] {{·}} [[BenitoErwin MussoliniRommel]] {{·}} [[ElyesaEva BaznaBraun]] {{·}} [[EvaFranklin BraunD. Roosevelt]] {{·}} [[FranklinHarry DS. RooseveltTruman]] {{·}} [[HarryHirohito]] S.{{·}} Truman[[Iliaz Bazna]] {{·}} [[Josif Visarionoviç Stalini]] {{·}} [[Josip Broz Tito]] {{·}} [[Tojo Ideki]] {{·}} [[JosephViktor StalinEmanueli III]] {{·}} [[HirohitoWinston Churchill]]
|below =
|belowstyle = background:#FFE6E6;
Anonymous user