Ndryshimi mes inspektimeve të "Krajkova (Drenas)"

1.084 bytes added ,  4 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Resnjari zhvendosi faqen Krojkova tek Krajkova (Drenas))
<nowiki></nowiki>{{DISPLAYTITLE:KROJKOVA}}
<gallery>
https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/v/t1.0-9/427183_161521130665005_8765560_n.jpg?oh=3c2f76404a1c6ba12cc9940a2b5e6d58&oe=55235BA7
</gallery>
{{Faqe e palidhur|data=shtator 2012}}
{{Fshat (Kosova)
|Fshati = Krajkova
|Nofka =
|Moto =
|Flamuri_figura =
|Flamuri_artikulli =
|Stema_figura =
|Stema_artikulli =
|Stema_gjerësia =
|Pamje =
|Përshkrimi i pamjes =
 
<!--Administrimi-->
|Rajoni = [[Rajoni i Prishtinës|Prishtinës]]
|Komuna = [[Komuna e Drenasit|Drenasit]]
 
<!--Statistika dhe Transporti-->
|Lartësia =
|Themelimi =
|Vendasit =
|Sipërfaqja =
|Zona Kohore = [[Zona Kohore e Evropës Qendrore|ZKEQ]] ([[UTC+1]])
|Ora Verore = [[Ora Verore e Evropës Qendrore|OVEQ]] ([[UTC+2]])
|Kodi Postal =
|Prefiksi =
|Targa e automjeteve =
 
 
<!--Demografia-->
|Popullsia =
|Dendësia =
 
<!--Harta-->
|Harta_foto =
|Harta_foto_shënimi =
|përshkrimi_harta =
 
<!--Koordinatat Mënyra #1-->
| gjer_g= | gjer_m= | gjer_s= | gjer_dr =N
| gjat_g= | gjat_m= | gjat_s= | gjat_dr =E
<!--Koordinatat Mënyra #2-->
|gjerësia =
|gjatësia =
 
|WebFaqja =
}}
= Krojkova =
Fshati Krojkovë gjendet në komunën e Drenasit. Ka Diku rreth 1000 banorë. Fshati Krojkovë mbulohet nga mali Kosmaç. Krojkova kufizohet me fshatrat: Llapushnik, Domonek, Shtrubullovë dhe Zabel I Ulët.
Krojkova njihet si një vendbanim i lashtë ku tregojnë edhe dokumentet e arkivave të ish Perandorisë Osmane, dhe asaj Austro-Hungareze. Krojkova njihet edhe si vend rezistencë i shumë luftërave gjatë shekujve. Sidomos gjatë luftes së fundit në Kosovë ku shumë të rinjë e të reja u radhiten në rreshtat e Ushtrisë Qlirimtare të Kosovës.
||'''LIRIGZON ELSHANI'''||
[[Kategoria:Fshatra në Kosovë]]
__INDEX__
{{Komuna e Drenasit}}