Dallime mes rishikimeve të "Beteja e Drashovicës"

Kategoritë
v (Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet)
(Kategoritë)
Sulmi nisi në ora 01.00 të datës [[15 Shtator|15 shtator]]. Synimi ishte lirimi i 6000 ushtarëve dhe oficerëve italian që mbaheshin në kamp përqendrimi.
 
[[Kategoria:LuftëraBeteja që përfshihet Shqipëria]]
[[Kategoria:Shqipëria në Luftën e Dytë Botërore]]
Anonymous user