Dallime mes rishikimeve të "Stampa:L2B"

40 bytes added ,  5 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
|group1 = Ngjarje gjatë luftës
|groupstyle = background:#CEF2E6;
|list1 = [[Masakra e Nanjing]] (1937–38) {{·}} [[Masakra e Kondomarit]] (1941) {{·}} [[Beteja e Pazarit të Ri]] (1941) {{·}} [[Beteja e Stalingradit]] (1942–43) {{·}} [[Beteja e Gjormit]] (1943) {{·}} [[Beteja e Drashovicës]] (1943) {{·}} [[Beteja e Berlinit (Bombardimet Ajrore)]] (1943–44) {{·}} [[Konferenca e Teheranit]] (1943) {{·}} [[Beteja e Iwo Jima]] (1945) {{·}} [[Hedhja e Bombës Atomike në Hiroshima dhe Nagasaki]] (1945) {{·}} [[Humbjet në Luftën e Dytë Botërore]] {{·}} [[Shqipëria në luftën e dytë botërore]]
|group2 = Personazhe dhe personalitete
|list2 = [[Adolf Hitler]] {{·}} [[Benito Mussolini]] {{·}} [[Erwin Rommel]] {{·}} [[Eva Braun]] {{·}} [[Franklin D. Roosevelt]] {{·}} [[Harry S. Truman]] {{·}} [[Hirohito]] {{·}} [[Iliaz Bazna]] {{·}} [[Josif Visarionoviç Stalini]] {{·}} [[Josip Broz Tito]] {{·}} [[Tojo Ideki]] {{·}} [[Viktor Emanueli III]] {{·}} [[Winston Churchill]]
Anonymous user