Ndryshimi mes inspektimeve të "Foradada"

6 bytes added ,  4 vjet më parë
v
ndryshime teknike, replaced: Kategoria:Komuna në Spanjë → Kategoria:Komunat e Spanjës
(Faqe e re: {{Qytet (Spanja) |Qyteti = Foradada |Emri Spanjisht = |Lloji i vëndbanimit = Komunë |Pamje = Foradada.JPG |Pë...)
 
v (ndryshime teknike, replaced: Kategoria:Komuna në Spanjë → Kategoria:Komunat e Spanjës)
}}
 
'''Foradada''' është një [[Komunat e Spanjës|komunë]] në [[Spanja|Spanjë]], e vendosur në qarkun [[La Noguera]], të provincës [[Provinca Lleida|Lleida]], në [[Katalonia]]. Foradada ka 189 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 28.6 &nbsp;km<sup>2</sup>.
 
== Referencat ==
== Lidhje të jashtme ==
* {{commonscat|Foradada}}
 
 
{{Spanja-cung}}
 
[[Kategoria:Komuna në Spanjë|Foradada]]
{{Coord|41|52|44|N|1|0|50|E|display=title}}
 
[[Kategoria:KomunaKomunat e SpanjëSpanjës|Foradada]]
 
[[en:Foradada|Foradada]]
37.617

edits