Dallime mes rishikimeve të "Illixha (Sarajevë)"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: '''Ilixha''' është komunë që gjendet në Kantonin e Sarajevës. Sipas regjistrimit të popullsisë të vitit 2013, komuna e Ilixhës përbëhet nga 12 fshatra (bashkësi lokale). B...)
 
vNo edit summary
[[Skeda:Tram Sarajevo 2011 Tatra Ilidža.jpg|parapamje|Stacioni i tramvajit në Ilixha]]
'''Ilixha''' është komunë që gjendet në Kantonin e Sarajevës. Sipas regjistrimit të popullsisë të vitit 2013, komuna e Ilixhës përbëhet nga 12 fshatra (bashkësi lokale). Bashkësitë lokale të komunës së Ilixhës janë: Ilixha Qendra, Hrasnica, Kolonia Sokoloviç, Butmiri, Otesi, Stupi, Kodër Stupi, Vreoca, Blazhuji, Rakovica, Lluzhani dhe Osijeku.
{{cung}}