Dallime mes rishikimeve të "Butrinti i përjetshëm"

v
→‎top: Removed invisible unicode characters + other fixes, removed: using AWB (12004)
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
v (→‎top: Removed invisible unicode characters + other fixes, removed: using AWB (12004))
[[Skeda:Butrinti i përjetshëm.JPG|thumb|200px]]
'''Butrinti i përjetshëm''' Autori: Richard Hodges. Botuesi: Toena. Faqet e librave 260.
 
Kjo histori është përshkruar me sytë e shekullit XXI duke e trajtuar Butrintin në mënyrë të tillë që vizitorët dhe studiuesit të magjepsen dhe të eksplorojnë këtë vend të virgjër. Vetë autori, i ardhur në 1992 në Shqipëri, me projektet e tij ka dhënë një ndihmesë të madhe që Butrinti të jetë pjesë e Trashëgimisë Kulturore të UNESCO-s, një Park Kombëtar, si dhe një qendër lagunore më rëndësi ndërkombëtare, e njohur prej Konventës Ramsar.
 
Ky botim vjen i ilustruar me foto të shumta, duke i dhënë lexuesit një material të plotë të Butrintit të periudhës së antikitetit dhe shndërrimin e tij deri në ditët e sotme.
 
Ky botim vjen i ilustruar me foto të shumta, duke i dhënë lexuesit një material të plotë të Butrintit të periudhës së antikitetit dhe shndërrimin e tij deri në ditët e sotme.
 
[[Kategoria:Libra]]