Dallime mes rishikimeve të "Kuvajti (Qytet)"

3 bytes removed ,  5 vjet më parë
v
Removed invisible unicode characters + other fixes, removed: ‎ using AWB (12004)
(Faqe e re: {{Qytet |Qyteti = Kuvajti |Emri në gjuhën vendase = مدينة الكويت <br> Madinat Al Kuwayt |Lloji i vëndbanimit = Qytet |Pamje = Kuwa...)
 
v (Removed invisible unicode characters + other fixes, removed: ‎ using AWB (12004))
|Themelimi = 1613
|Zona Kohore = AST ([[Coordinated Universal Time|UTC+3]])
|Ora Verore =
 
<!--Koordinatat Mënyra #1-->
| gjat_g=47 | gjat_m=58 | gjat_s=42 | gjat_dr =E
}}
'''Kuvajti (Qyteti)''' ([[Arabisht]]: ''مدينة الكويت‎الكويت'') është kryeqyteti i [[Kuvajti|Kuvajtit]]t. Qyteti është qendra e kulturë, politike dhe ekonomike e Kuvajtit.
 
==Gjeografia==
 
==Klima==
Kuvajti (Qytet) është një nga qytetet më të nxehta gjatë verës. Temperaturat verore rregullisht kalonë 45 &nbsp;° C. Gjatë natës në dimër, temperatura bie në 8 &nbsp;°C.
 
==Ekonomia==