Dallime mes rishikimeve të "Illixha (Sarajevë)"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
vNo edit summary
vNo edit summary
'''Ilixha''' është komunë që gjendet në Kantonin e Sarajevës. Sipas regjistrimit të popullsisë të vitit 2013, komuna e Ilixhës përbëhet nga 12 fshatra (bashkësi lokale). Bashkësitë lokale të komunës së Ilixhës janë: Ilixha Qendra, Hrasnica, Kolonia Sokoloviç, Butmiri, Otesi, Stupi, Kodër Stupi, Vreoca, Blazhuji, Rakovica, Lluzhani dhe Osijeku.
{{cung}}
[[Kategoria:Qytete në Bosnje dhe HercegovinHercegovinë]]
[[Kategoria:Bosnje dhe HercegovinHercegovinë]]