Ndryshimi mes inspektimeve të "Krajkova (Drenas)"

34 bytes removed ,  4 vjet më parë
v
→‎top: përmirësime
v (→‎top: përmirësime)
|Stema_gjerësia =
|Pamje =
|Përshkrimi i pamjes =
 
<!--Administrimi-->
Krojkova njihet si një vendbanim i lashtë ku tregojnë edhe dokumentet e arkivave të ish Perandorisë Osmane, dhe asaj Austro-Hungareze. Krojkova njihet edhe si vend rezistencë i shumë luftërave gjatë shekujve. Sidomos gjatë luftes së fundit në Kosovë ku shumë të rinjë e të reja u radhiten në rreshtat e Ushtrisë Qlirimtare të Kosovës.
[[Kategoria:Fshatra në Kosovë]]
[[Kategoria:Fshatra në komunën e Drenasit]]
{{Komuna e Drenasit}}
 
[[Kategoria:Fshatra në Kosovëkomunën e Drenasit]]
37.617

edits