Dallime mes rishikimeve të "2006 Çmimi i madhë i San Marinos"

v
WP:CHECKWIKI error fixes using AWB (12006)
[redaktim i pashqyrtuar][Redaktim i kontrolluar]
v (WP:CHECKWIKI error fixes using AWB (12006))
== Gara ==
Garën e fitoi [[Michael Schumacher]], kurse i dyti u rradhit [[Fernando Alonso]] dhe si pilot i tretë [[Juan Pablo Montoya]]. Në xhiron e parë piloti i ekipit Super Aguri [[Yuji Ide]] u ndesh me [[Christijan Albers]], gjë e cila e largoi nga gara Albers kurse Ide vazhdoi garën gjer në xhiron e 23 në të cilën u suspendua nga sjuardët.
 
 
Michael Schumacher shumaher dukej se kishte performanca të larta garuese gjat gjith garë në të cilën 55 xhiro ishte idhëheqës. Oponenti i tijë kryesorë Alonso kishte disa lëvizje por prap se prapë e mbaroi garën si i dyti.
 
== Shih edhe ==
{{Stampa:F1 2006}}
 
== Lidhje të jashtme ==