Dallime mes rishikimeve të "Juristi"

15 bytes removed ,  5 vjet më parë
rregullim info ne infobox
(përmirësime)
(rregullim info ne infobox)
| image = [[File:Honoré Daumier 018.jpg|230px]]
| caption = Pikturë të shekullit të 19 të avokatëve, <br> nga artisti francez [[Honoré Daumier]]
| official_names = ProkuroriJurist, këshilltar,Këshilltar kërkues, avokat,ligjor
<!------------Detaje------------------->
| type = [[Profesion]]
| activity_sector = [[ligjLigj]], [[biznesBiznes]]
| competencies = njohje dhe zbatim i legjislacionit
| formation = [[Bachelor|Bachelor në Drejtësi]]