Dallime mes rishikimeve të "Granollers"

53 bytes removed ,  5 vjet më parë
v
clean up, removed: <!-- FILLIMI I ARTIKULLIT -->, <!-- FUNDI I ARTIKULLIT -->
(Faqe e re: <!-- FILLIMI I ARTIKULLIT --> {{Qytet (Spanja) |Qyteti = Granollers |Emri Spanjisht = |Lloji i vëndbanimit = Komunë |Pamje...)
 
v (clean up, removed: <!-- FILLIMI I ARTIKULLIT -->, <!-- FUNDI I ARTIKULLIT -->)
<!-- FILLIMI I ARTIKULLIT -->
{{Qytet (Spanja)
|Qyteti = Granollers
| gjat_g= 2 | gjat_m= 18 | gjat_s= | gjat_dr = E
}}
'''Granollers''' është një [[Komunat e Spanjës|komunë]] në [[Spanja|Spanjë]], e vendosur në qarkun [[Vallès Oriental]], të provincës [[Barcelona (provincë)|Barcelona]], në [[Katalonia]]. Granollers ka 60658 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 14.89 &nbsp;km<sup>2</sup>.
 
== Referencat ==
{{Spanja-cung}}
 
[[Kategoria:Komunat e Spanjës|Granollers]]
{{Coord|41|37||N|2|18||E|display=title}}
[[en:Granollers|Granollers]]
 
[[Kategoria:Komunat e Spanjës|Granollers]]
 
[[en:Granollers|Granollers]]
<!-- FUNDI I ARTIKULLIT -->
37.617

edits