Dallime mes rishikimeve të "Manacor"

5 bytes removed ,  5 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: <!-- FILLIMI I ARTIKULLIT --> {{Qytet (Spanja) |Qyteti = Manacor |Emri Spanjisht = |Lloji i vëndbanimit = Komunë |Pamje...)
 
v
}}
 
'''Manacor''' është një [[Komunat e Spanjës|komunë]] në [[Spanja|Spanjë]], e vendosur në qarkun , e provincës [[Ishujt Balearik]],|Ishujve në [[Ishujt BalearikBalearike]]. Manacor ka 39434 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 260.31 km<sup>2</sup>.
 
== Referencat ==