Dallime mes rishikimeve të "Manacor"

54 bytes removed ,  5 vjet më parë
v
clean up, removed: <!-- FILLIMI I ARTIKULLIT -->, <!-- FUNDI I ARTIKULLIT -->
v
v (clean up, removed: <!-- FILLIMI I ARTIKULLIT -->, <!-- FUNDI I ARTIKULLIT -->)
<!-- FILLIMI I ARTIKULLIT -->
 
{{Qytet (Spanja)
|Qyteti = Manacor
}}
 
'''Manacor''' është një [[Komunat e Spanjës|komunë]] në [[Spanja|Spanjë]], e vendosur në qarkun , e provincës së [[Ishujt Balearik|Ishujve Balearike]]. Manacor ka 39434 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 260.31 &nbsp;km<sup>2</sup>.
 
== Referencat ==
{{Spanja-cung}}
 
[[Kategoria:Komunat e Spanjës|Manacor]]
{{Coord|39|34|0|N|3|12|0|E|display=title}}
[[en:Manacor|Manacor]]
 
[[Kategoria:Komunat e Spanjës|Manacor]]
 
[[en:Manacor|Manacor]]
<!-- FUNDI I ARTIKULLIT -->
37.617

edits