Ndryshimi mes inspektimeve të "1952"

9 bytes removed ,  5 vjet më parë
rregullim i sintaksës
(rregullim i sintaksës)
 
== Ngjarje ==
* [[KS Dinamo]] e njohur si Dinamo Tirana kampione e [[Shqipëri|Shqipërisë]] në [[Futbolli|futboll]].
 
== [[:Kategoria:Lindje 1952|Lindje]] ==
* [[25 Tetor]] - [[Nazmije Hoxha]], këngëtare muzikës popullore (v.[[2007]])
* [[27 Tetor]] - [[Roberto Benigni]], aktor dhe regjisor italian
 
 
==== Pa data ====
 
<!--Kategorizimi-->
 
<!--interwiki-->
<!--[[sq:1952]-->
 
[[Kategoria:Kalendari]]
[[Kategoria:Vite]]
 
<!--interwiki-->