Dallime mes rishikimeve të "Divizioni Nr. 17 (Saskatchewan)"

→‎top: rregullim i sintaksës
v (Bot: Migrating 3 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q367567 (translate me))
(→‎top: rregullim i sintaksës)
| motoja =
| figura =
| figura_përshkrimi =
 
| flamuri_figura =
| stema_figura =
| stema_artikulli =
| stema_gjerësia =
 
| shteti = CAN
| partia_udhëheqëse2 =
| data_zgjedhjes2 =
| kryeqëndra =
 
| lartësia =
| popullsia_urbane =
| popullsia_metropolitane =
| dendësia =
 
| prefiksi =
| www =
| www_përshkrimi =
| www_gjuha =
 
| harta_foto =
| gjatësia = -109.2927218
}}
'''Divizioni Nr. 17''' është një [[NJësitë gjeografiko-statistikore në Kanada|divizion]] ''(njësi gjeografiko-statistikore)'' në provincën [[Saskatchewan]], në [[Kanada]]. Divizioni ka një sipërfaqe 22457.8 &nbsp;km² dhe popullsi 40406 banorë.<ref>{{cite web
| url=http://www12.statcan.gc.ca/census-recensement/2011/dp-pd/hlt-fst/pd-pl/Table-Tableau.cfm?LANG=Eng&T=101&S=50&O=A
| title=Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)