Dallime mes rishikimeve të "Kingston (Ontario)"

rregullim i sintaksës
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
(rregullim i sintaksës)
| motoja =
| figura = Kingston City Hall Andrew pmk.JPG
| figura_përshkrimi =
 
| flamuri_figura =
| stema_figura =
| stema_artikulli =
| stema_gjerësia =
 
| shteti = CAN
| kryetari2 =
| partia_udhëheqëse2 =
| data_zgjedhjes2 =
 
| lartësia = 70-110
| popullsia_urbane =
| popullsia_metropolitane =
| dendësia =
 
| prefiksi = 613
| www = www.cityofkingston.ca/
| www_përshkrimi =
| www_gjuha =
 
| harta_foto = Kingston, Ontario Location.png
| gjatësia = -76.480926
}}
'''Kingston''' është një [[Lista e qyteteve në Kanada|qytet]] në [[Provincat dhe territoret e Kanadasë|provincën]] [[Ontario]], në [[Kanada]]. Qyteti ka një sipërfaqe 450.39 &nbsp;km² dhe popullsi 117207 banorë.<ref>{{cite web | url=http://www12.statcan.gc.ca/census-recensement/2011/dp-pd/hlt-fst/pd-pl/Table-Tableau.cfm?LANG=Eng&T=101&S=50&O=A | title=Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario) | publisher=Statistics Canada | date = 8. 2. 2012. | accessdate = 22. 10. 2012.}}</ref>
 
== Referenca ==
 
== Lidhje të jashtme ==
* {{URL|www.cityofkingston.ca/|Faqja Zyrtare www.cityofkingston.ca/}}
 
{{Ndarja administrative në Ontario}}