Dallime mes rishikimeve të "Goja"

11 bytes removed ,  6 vjet më parë
rregullim i sintaksës
v (U kthyen ndryshimet e 178.132.221.173 (diskutimet) në versionin e fundit nga Addbot.)
(rregullim i sintaksës)
* 2-Perzierja e tij (ne stomak)
* 3-Levizja e tij ne pjeset e poshteme nepermjet muskujve (peristalsi)
 
 
=== Aksioni Kimik ===
Ben transformimin e:
* 1-Karbohidrateve -->>ne Sheqer
 
* 2-proteinat -->ne aminoacidi
 
* 3-trigliceridi --> ne acid yndyror dhe glicerolo
 
 
== Lidhje të jashtme ==
{{Stampa:Tiparet anatomike të njeriut}}
 
 
[[Kategoria:Organe]]