Ndryshimi mes inspektimeve të "Normandia e Epërme"

14 bytes removed ,  4 vjet më parë
rregullim i sintaksës
(rregullim i sintaksës)
}}
 
'''Normandia e Epërme''' ([[Gjuha frënge|frën]]:Haute-Normandie ) është një [[Rajonet e Francës|rajon administrativ]] i [[ Franca|Francës]] i krijuar në vitin [[1956]]. Rajoni përbëhet nga dy departamente, prefktura dhe qyteti më i madh i rajonit është [[Rouen]]. Egzistojnë dy Normandi Normandia e Epërme dhe [[Normandia e Poshtme]].
 
 
 
== Historia ==
{{...}}<!--
-->
 
 
== Gjeografia ==
{{...}}<!--
-->
 
 
== Demografia ==
{{...}}<!--
-->
 
 
 
 
== Lidhje të jashtme ==
*[http://www.region-haute-normandie.com Faqe zyrtare] {{fr icon}}
 
{{Stampa:Rajonet e Francës}}
 
[[Kategoria:Normandia e Epërme| ]]