Tokat e Luarës: Dallime mes rishikimesh

16 bytes removed ,  7 vjet më parë
rregullim i sintaksës
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
rregullim i sintaksës
Rreshti 27:
}}
 
'''Pays de la Loire''' ({{IPA-fr|pɛ.i də la lwaʁ}}; ([[Gjuha bretoneze|bretonezisht]];Broioù al Liger) është një [[Rajonet e Francës|rajon administrativ]] i Francës në perëndim të [[ Franca|Francës]]. Rajoni përbëhet nga pesë departamente, prefktura dhe qyteti kryesor i rajonit është [[Nantes]].
 
'''Pays de la Loire''' ({{IPA-fr|pɛ.i də la lwaʁ}}; ([[Gjuha bretoneze|bretonezisht]];Broioù al Liger) është një [[Rajonet e Francës|rajon administrativ]] i Francës në perëndim të [[ Franca|Francës]]. Rajoni përbëhet nga pesë departamente, prefktura dhe qyteti kryesor i rajonit është [[Nantes]].
 
 
 
 
== Historia ==
{{...}}<!--
-->
 
 
== Gjeografia ==
{{...}}<!--
-->
 
 
== Demografia ==
Line 167 ⟶ 161:
*[http://www.paysdelaloire.co.uk/ Pays de la Loire Faqe turistike]
 
{{Stampa:Rajonet e Francës}}
 
 
 
{{Stampa:Rajonet e Francës}}
[[Kategoria:Pays de la Loire| ]]