Dallime mes rishikimeve të "Anastasi IV"

1 byte removed ,  7 vjet më parë
→‎top: rregullim i sintaksës
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v (Goelia zhvendosi faqen Papa Anastasi IV tek Anastasi IV)
(→‎top: rregullim i sintaksës)
| firma =
}}
'''Papa Anastasi IV''' (Corrado l. [[1073]] afërsisht, [[Roma]] - v. [[3 dhjetor]] [[1154]], [[Roma]]) ishte [[Lista e papëve|papa i 168 i Kishës Katolike]]. <ref name="EdP">* {{en}} {{PAGENAME}} - [http://www.newadvent.org/cathen/12272b.htm Enciklopedia katolike e papëve]</ref> Shërbeu si papë që nga zgjedhja e tij më [[9 Korrik|9 korrik]] [[1153]] dhe deri më [[3 dhjetor]] [[1154]]. Paraardhës i tij ishte [[papa Eugjeni III]], ndërsa pasardhësi [[papa Adriani IV]].
 
== Shiko edhe ==