Dallime mes rishikimeve të "Beteja e Otonetës"

2 bytes removed ,  6 vjet më parë
→‎top: rregullim i sintaksës
v (Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet)
(→‎top: rregullim i sintaksës)
 
'''Beteja e Otonetës''' ndodhi më 27 shtator 1446, në pjesën e sipërme [[Dibra|Dibrës]] në [[Shqipëria|Shqipëri]]. Komandanti osman, Mustafa Pasha, u dërgua në Shqipëri, por u kap shpejt dhe u mund nga [[Gjergj Kastrioti (Skënderbeu)|Skënderbeu]]. Kjo ishte një nga fitoret e shumta të fituara nga Skënderbeu.
 
 
 
== Referencat ==