Dallime mes rishikimeve të "Dolencka"

5 bytes removed ,  6 vjet më parë
rregullim i sintaksës
No edit summary
(rregullim i sintaksës)
'''Dolenckë''', ''([[Gjuha sllavomaqedone|maqedonisht]]: Доленци/Dolenci)'' ёshtё fshat nё [[Komuna e Manastirit|komunën e Manastirit]], [[Ish Republika Jugosllave e Maqedonisë|Maqedoni]].
 
<!-- == Gjeografia == -->
 
== Demografia ==
Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002 fshati kishte 265 banorë nga të cilët 212 ishin [[Shqiptarë]], 51 Maqedonas, 1 Boshnjak dhe 1 tjetër.
 
<!-- == Ekonomia == -->
 
<!-- == Kultura == -->
 
<!-- == Historia == -->
 
<!-- == Shih edhe == -->
 
<!-- == Lidhje të jashtme == -->
 
 
{{MKD-gjeo-cung}}
[[Kategoria:Fshatra në komunën e Manastirit]]
[[Kategoria:Fshatra në Ish Republika Jugosllave e Maqedonisë]]
{{Komuna e Manastirit}}
 
[[Kategoria:Fshatra në komunën e Manastirit]]
[[Kategoria:Fshatra në Ish Republika Jugosllave e Maqedonisë]]