Dallime mes rishikimeve të "Hilari"

1 byte removed ,  7 vjet më parë
→‎top: rregullim i sintaksës
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v (Goelia zhvendosi faqen Papa Hilari tek Hilari)
(→‎top: rregullim i sintaksës)
| firma =
}}
'''Papa Hilari''' ( l. ?, [[Sardenja]] - v. [[28 shkurt]] [[468]], ) ishte [[Lista e papëve|papa i 46 i Kishës Katolike]]. <ref name="EdP">* {{en}} {{{emri}}} - [http://www.newadvent.org/cathen/12272b.htm Enciklopedia katolike e papëve]</ref> Shërbeu si papë që nga zgjedhja e tij më [[17 Nëntor|17 nëntor]] [[461]] dhe deri më [[28 shkurt]] [[468]]. Paraardhës i tij ishte [[papa Leoni I]], ndërsa pasardhësi [[papa Simplici]].
 
== Shiko edhe ==