Dallime mes rishikimeve të "Inoçenti I"

1 byte removed ,  5 vjet më parë
→‎top: rregullim i sintaksës
v (Goelia zhvendosi faqen Papa Inoçenti I tek Inoçenti I)
(→‎top: rregullim i sintaksës)
| firma =
}}
'''Papa Inoçenti I''' ( l. ?, [[Albano Laziale]] - v. [[12 Mars|12 mars]] [[417]], [[Roma]]) ishte [[Lista e papëve|papa i 40 i Kishës Katolike]]. <ref name="EdP">* {{en}} {{{emri}}} - [http://www.newadvent.org/cathen/12272b.htm Enciklopedia katolike e papëve]</ref> Shërbeu si papë që nga zgjedhja e tij më [[22 Dhjetor|22 dhjetor]] [[401]] dhe deri më [[12 Mars|12 mars]] [[417]]. Paraardhës i tij ishte [[papa Anastasi I]], ndërsa pasardhësi [[papa Zosimi]].
 
== Shiko edhe ==