Dallime mes rishikimeve të "Juli I"

1 byte removed ,  6 vjet më parë
→‎top: rregullim i sintaksës
v (Goelia zhvendosi faqen Papa Juli I tek Juli I)
(→‎top: rregullim i sintaksës)
| firma =
}}
'''Papa Juli I''' ( l. ?, [[Roma]] - v. [[12 Prill|12 prill]] [[352]], [[Roma]]) ishte [[Lista e papëve|papa i 35 i Kishës Katolike]]. <ref name="EdP">* {{en}} {{{emri}}} - [http://www.newadvent.org/cathen/12272b.htm Enciklopedia katolike e papëve]</ref> Shërbeu si papë që nga zgjedhja e tij më [[6 shkurt]] [[337]] dhe deri më [[12 Prill|12 prill]] [[352]]. Paraardhës i tij ishte [[Papa Marku]], ndërsa pasardhësi [[Papa Liberi]].
 
== Shiko edhe ==