Dallime mes rishikimeve të "Leoni III"

1 byte removed ,  5 vjet më parë
→‎top: rregullim i sintaksës
v (Goelia zhvendosi faqen Papa Leoni III tek Leoni III)
(→‎top: rregullim i sintaksës)
| firma =
}}
'''Papa Leoni III''' ( l. 750 ca, [[Roma]] - v. [[12 Qershor|12 qershor]] [[816]], [[Roma]]) ishte [[Lista e papëve|papa i 96 i Kishës Katolike]]. <ref name="EdP">* {{en}} {{{emri}}} - [http://www.newadvent.org/cathen/12272b.htm Enciklopedia katolike e papëve]</ref> Shërbeu si papë që nga zgjedhja e tij më [[26 Dhjetor|26 dhjetor]] [[795]] dhe deri më [[12 Qershor|12 qershor]] [[816]]. Paraardhës i tij ishte [[papa Adriani I]], ndërsa pasardhësi [[papa Stefani IV]].
 
== Shiko edhe ==