Dallime mes rishikimeve të "Sabiniani"

1 byte removed ,  6 vjet më parë
→‎top: rregullim i sintaksës
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v (Goelia zhvendosi faqen Papa Sabiniani tek Sabiniani)
(→‎top: rregullim i sintaksës)
| firma =
}}
'''Papa Sabiniani''' ( l. , [[Blera]] - v. [[22 shkurt]] [[606]], ) ishte [[Lista e papëve|papa i 65 i Kishës Katolike]]. <ref name="EdP">* {{en}} {{{emri}}} - [http://www.newadvent.org/cathen/12272b.htm Enciklopedia katolike e papëve]</ref> Shërbeu si papë që nga zgjedhja e tij më mars [[604]] dhe deri më [[22 shkurt]] [[606]]. Paraardhës i tij ishte [[papa Gregori I]], ndërsa pasardhësi [[papa Bonafaci III]].
 
== Shiko edhe ==