Dallime mes rishikimeve të "Serxhio I"

1 byte removed ,  5 vjet më parë
→‎top: rregullim i sintaksës
v (Goelia zhvendosi faqen Papa Serxhio I tek Serxhio I)
(→‎top: rregullim i sintaksës)
| firma =
}}
'''Papa Serxhio I''' ( l. [[650]] afërsisht, [[Palermo]] - v. [[8 Shtator|8 shtator]] [[701]], [[Roma]]) ishte [[Lista e papëve|papa i 84 i Kishës Katolike]]. <ref name="EdP">* {{en}} {{{emri}}} - [http://www.newadvent.org/cathen/12272b.htm Enciklopedia katolike e papëve]</ref> Shërbeu si papë që nga zgjedhja e tij më dhe deri më [[8 Shtator|8 shtator]] [[701]]. Paraardhës i tij ishte [[papa Kokoni]], ndërsa pasardhësi [[papa Gjoni VI]].
 
== Shiko edhe ==