Zaharia: Dallime mes rishikimesh

1 byte removed ,  7 vjet më parë
→‎top: rregullim i sintaksës
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
Goelia (diskuto | kontribute)
v Goelia zhvendosi faqen Papa Zaharia tek Zaharia
→‎top: rregullim i sintaksës
Rreshti 24:
| firma =
}}
'''Papa Zaharia''' ( l. [[679]], [[Santa Severina]] - v. [[15 mars]] [[752]], [[Roma]]) ishte [[Lista e papëve|papa i 91 i Kishës Katolike]]. <ref name="EdP">* {{en}} {{{emri}}} - [http://www.newadvent.org/cathen/12272b.htm Enciklopedia katolike e papëve]</ref> Shërbeu si papë që nga zgjedhja e tij më [[nëntori|nëntor]] [[741]] dhe deri më [[15 mars]] [[752]]. Paraardhës i tij ishte [[papa Gregori III]], ndërsa pasardhësi [[papa Stefani II]].
 
== Shiko edhe ==