Ndryshimi mes inspektimeve të "Ripollès"

49 bytes added ,  4 vjet më parë
v
clean up, replaced: Kategoria:Qarqe të Spanjës → Kategoria:Qarqe të Katalonjës, removed: {{Spanja-cung}}
(Faqe e re: {{Infobox vendbanim |Emri =Ripollès |Lloji i vëndbanimit = Komarka (qark) |Flamuri_figura = |Flamur...)
 
v (clean up, replaced: Kategoria:Qarqe të Spanjës → Kategoria:Qarqe të Katalonjës, removed: {{Spanja-cung}})
| gjat_g = | gjat_m = | gjat_s = | gjat_dr =
}}
'''Ripollès''' është [[Qarqet e Katalonjës|komarka (qark)]] në provincën [[Provinca Girona|Girona]], në komunitetin e [[Katalonjë]]s, [[Spanjë]]. Ky qark ka një popullsi prej 25744 banorë (2001), dhe një sipërfaqe prej 958.7 &nbsp;km<sup>2</sup>.
==Lista e komunave==
[[Campdevànol]], [[Campelles]], [[Camprodon]], [[Gombrèn]], [[Llanars]], [[Les Llosses]], [[Molló]], [[Ogassa]], [[Pardines, Girona|Pardines]], [[Planoles]], [[Queralbs]], [[Ribes de Freser]], [[Ripoll]], [[Sant Joan de les Abadesses]], [[Sant Pau de Segúries]], [[Setcases]], [[Toses]], [[Vallfogona de Ripollès]], [[Vilallonga de Ter]]
* {{commonscat|Ripollès}}
 
[[Kategoria:Qarqe të SpanjësKatalonjës|Ripollès]]
{{Spanja-cung}}
 
[[Kategoria:Qarqe të Spanjës|Ripollès]]
[[en:Ripollès]]
 
{{Spanja-cung}}
{{Qarqet e Katalonjës|state=expanded}}
37.617

edits