Ndryshimi mes inspektimeve të "Montsià"

49 bytes added ,  4 vjet më parë
v
clean up, replaced: Kategoria:Qarqe të Spanjës → Kategoria:Qarqe të Katalonjës, removed: {{Spanja-cung}}
(Faqe e re: {{Infobox vendbanim |Emri =Montsià |Lloji i vëndbanimit = Komarka (qark) |Flamuri_figura = Escut del...)
 
v (clean up, replaced: Kategoria:Qarqe të Spanjës → Kategoria:Qarqe të Katalonjës, removed: {{Spanja-cung}})
| gjat_g = | gjat_m = | gjat_s = | gjat_dr =
}}
'''Montsià''' është [[Qarqet e Katalonjës|komarka (qark)]] në provincën [[Provinca Tarragona|Tarragona]], në komunitetin e [[Katalonjë]]s, [[Spanjë]]. Ky qark ka një popullsi prej 71,577 banorë (2013), dhe një sipërfaqe prej 735.4 &nbsp;km<sup>2</sup>.
==Lista e komunave==
[[Alcanar]], [[Amposta]], [[Freginals]], [[La Galera]], [[Godall]], [[Mas de Barberans]], [[Masdenverge]], [[Sant Carles de la Ràpita]], [[Sant Jaume d'Enveja]], [[Santa Bàrbara, Tarragona|Santa Bàrbara]], [[La Sénia]], [[Ulldecona]]
* {{commonscat|Montsià}}
 
[[Kategoria:Qarqe të SpanjësKatalonjës|Montsià]]
{{Spanja-cung}}
 
[[Kategoria:Qarqe të Spanjës|Montsià]]
[[en:Montsià]]
 
{{Spanja-cung}}
{{Qarqet e Katalonjës|state=expanded}}
37.617

edits