Ndryshimi mes inspektimeve të "10 Maj"

6 bytes removed ,  4 vjet më parë
v
 
 
== Lindje ==
* [[1876]] - [[Ivan Cankar]], letrarëletrar slloven
* [[1962]] - [[David Fincher]], regjisor, producent filmi dhe aktor amerikan
* [[1950]] - [[Sabri Hamiti]], shkrimtar shqiptarëshqiptar
* [[1955]] - [[Kemajl Shaqiri]], ushtarak shqiptarëshqiptar
* [[1960]] - [[Bono]], vokalisti i bendit [[U2]]
* [[1963]] - [[Suzan-Lori Parks]], shkrimtare amerikane