Dallime mes rishikimeve të "Qemal Këllëçdaroglu"

Skeda Kemal_Kılıçdaroğlu_statement_after_November_2015_general_election_cropped.jpg u largua pasi që është shlyer nga Commons prej Jcb
No edit summary
(Skeda Kemal_Kılıçdaroğlu_statement_after_November_2015_general_election_cropped.jpg u largua pasi që është shlyer nga Commons prej Jcb)
{{cung}}
 
[[Skeda:Kemal Kılıçdaroğlu statement after November 2015 general election cropped.jpg|parapamje|Politikan turq Qemal Këllëçdaroglu]]
[[Skeda:Anadolu'nun Kemal'i.png|parapamje|upright|Logo]]
'''Qemal Këllëçdaroglu''' ([[turqisht]]: ''Kemal Kılıçdaroğlu''; lindur më 17 dhjetor [[1948]] në Ballëxha/Nazëmije, [[Provinca Tunxheli]], [[Turqi]]) është kryetar i saj e [[Partia Republikane Popullore|Partisë Republikane Popullore]] (CHP) dhe udhëheqës i opozitës në [[Turqi]]. Ai është një [[Alevitët|Alevi]] dhe një [[Bektashi]] praktikant.