Ndryshimi mes inspektimeve të "Deçani"

131 bytes added ,  4 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(→‎Lidhje të jashtme: rregullim i sintaksës)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
 
Deçani për këto vite të ekzistimit jo vetëm që ka ndryshuara pamjen por edhe numri i popullsisë është gjithnjë e më i madh. Deçani në vitin 1953 ka pasur 1.339 banor, në vitin 1981 3283, ndërsa statistikat e vitit 2012 tregojnë një numër rreth 66000 banorë.
 
Sa i perket historis së Deçanit , njihen per besnikeri dhe bujari te madhe sidomos familja "ALAJ" veqantarisht "Qazim Met Alaj"
 
== Gjeografia ==
Anonymous user