Ndryshimi mes inspektimeve të "15 Korrik"

343 bytes added ,  4 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim nga aplikacioni për celular
* [[1904]] - [[Anton Pavlovič Čehov]], letrar rus
* [[1915]] - [[Çerçiz Topulli]] pushkatohet në [[Shkodër]].
* [[1915]]- [[Mehmet Shpendi]], Bashkëthemelues dhe udhëheqësi kryesor i "Djelmnisë së Shalës", udhëhoqi çetat e [[Dukagjini]]t kundra pushtuesve Osman dhe atyre të Malit të Zi, Hero i Popullit. (l. [[1851]]).
* [[1915]] - [[Vat Gjelosh Ndoka]], Luftëtar dhe pjestar aktiv i "Djelmnia e Shalës", Dëshmor i Atdheut. (l. [[1870]]).
* [[1919]] - [[Hermann Emil Fischer]], biokimist gjerman