Ndryshimi mes inspektimeve të "Organi (biologji)"

75 bytes removed ,  4 vjet më parë
Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 109.69.5.101) dhe riktheu rishikimin 1358244 nga Kolega2357-Bot
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 109.69.5.101) dhe riktheu rishikimin 1358244 nga Kolega2357-Bot)
[[Skeda:The Principle Organs and Vascular and Urino-Genital Systems of a Woman.jpg|thumb| ]]
'''Organi''' në [[biologjia|biologji]] është një pjesë e specializuar e trupit te [[qenia e gjallë|qenieve të gjalla]] [[kafsha|kafshëve]] ose [[bimët|bimëve]], i cili kryen një funksion të caktuar.
Indet e ndryshme formojne organet te cilat kryejne nje funksion te caktuar