Ndryshimi mes inspektimeve të "KF Apolonia"

323 bytes added ,  4 vjet më parë
Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga Kf Apolonia Fier) dhe riktheu rishikimin 1491254 nga Interistiwee: ndryshime te papershtatshme
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga Kf Apolonia Fier) dhe riktheu rishikimin 1491254 nga Interistiwee: ndryshime te papershtatshme)
pattern_la3=_whiteshoulders|pattern_b3=_whitearc|pattern_ra3=_whiteshoulders|pattern_sh3=_whitesides|pattern_so3=_band_green|
leftarm3=32AB66|body3=32AB66|rightarm3=32AB66|shorts3=000000|socks3= 32AB66 |
}}
}}{{Anthem}}https://www.youtube.com/watch?v=nvZ5qIcFM9I
'''KF Apolonia''' është skuadra futbollistike e qytetit të [[Fieri]]t.
 
 
KF Apolonia i luan ndeshjet në stadiumin "Loni Papuçiu" që ka një kapacitet prej 7000 vendesh. Apolonia është një shoqëri aksionare. Aksionet e shoqërisë zotërohen nga Bashkia e Fierit dhe nga biznesmeni i mirënjohur [[shqiptar]] [[Koço Kokëdhima]]. Klubi ka deklaruar së brenda vitit [[2010]] çdo tifoz i Apolonisë do mund të bëhet aksionar i shoqërisë.
 
Brigada C eshte emri i tifogrupit qe perben tifozerine e qytetit. Disa adoleshente me pasion per ekipin e qytetit ndjekin ndeshjet ne stadium.
 
== KF Apolonia ne Europe==
{{Fs player|no=1|nat=Albania|name=Eduart Miço|pos=GK}}
{{Fs player|no=2|nat=Albania|name=[[Amarildo Dimo]]|pos=MF}}
{{Fs player|no=3|nat=Nigeria|name=Sodiq Atanda|pos=DF}}
 
{{Fs player|no=4|nat=Albania|name=Renato Naçi|pos=DF}}
 
{{Fs player|no=5|nat=Albania|name=Klajdi Broshka|pos=MF}}
{{Fs player|no=6|nat=Albania|name=Rudin Nako|pos=DF}}
{{Fs player|no=7|nat=Albania|name=Igli Dakavelli|pos=MF}}
{{Fs player|no=10|nat=Albania|name=[[Julian Gerxho]]|pos=MF}}
 
{{Fs player|no=13|nat=Serbia|name=Đorđe Đorđević|pos=MF}}
 
{{Fs player|no=14|nat=Albania|name=Kliti Arapi|pos=MF}}
{{Fs player|no=16|nat=Albania|name=Dejan Andoni|pos=MF}}
 
{{Fs player|no=17|nat=Albania|name=Albi Prifti|pos=MF}}
{{Fs player|no=19|nat=Albania|name=Taulant Hysenshahaj|pos=MF}}
{{Fs mid}}
{{Fs player|no=23|nat=Albania|name=Andi Mahilaj|pos=FW}}
 
{{Fs player|no=24|nat=Albania|name=Andi Prifti|pos=DF}}
{{Fs player|no=25|nat=Nigeria|name=Gilbert Omatseyin Thompson|pos=DF}}
{{Fs player|no=27|nat=Albania|name=Xhek Kondakçi|pos=MF}}
{{Fs player|no=28|nat=Albania|name=Realdo Fili|pos=MF}}
 
{{Fs player|no=29|nat=Albania|name=[[Elvis Kaja]]|pos=DF}}
{{Fs player|no=33|nat=Serbia|name=[[Vilson Caković]]|pos=GK}}
 
{{Fs player|no=42|nat=Nigeria|name=Sulaimon Adekunle|pos=DF}}
 
{{Fs player|no=77|nat=Albania|name=[[Myrto Uzuni]]|pos=FW}}
{{Fs player|no=99|nat=Serbia|name=[[Marko Rajković]]|pos=FW}}
*[http://www.uefa.com/footballeurope/club=52791/domestic.html Apolonia Fier at UEFA.COM]
*[http://www.playerhistory.com/club/1326/ Apolonia Fier at Playerhistory.com]
*
 
[[Kategoria:Klube futbolli]]