Dallime mes rishikimeve të "Edmond Hafizademi"

51 bytes removed ,  6 vjet më parë
etiketa
[redaktim i pashqyrtuar][Redaktim i kontrolluar]
v (→‎Teatër: shtimi i kategorisë)
(etiketa)
{{joref}}
'''Edmond Hafizademi''' lindi në Gjakovë më [[3 Mars|3 mars]] të vitit [[1985]], është aktor shqiptar.
 
Shkollen fillore dhe të mesme i mbaroi në vendlindje ku njëkohësisht merrej edhe me teatër dhe ishte pjesemarrës në shumë aktivitete. Më pas vazhdoi studimet në Tiranë në Akademine e Arteve, dega Aktor. Në vitet 2003-2007, studjoi nën udheheqjen e aktorit dhe pedagogut të shquar të aktrimit, [[Birçe Hasko]] (artist i merituar).
 
[[Lista e aktorëve shqiptarë|Lista e aktorëve shqiptar]]
 
== Teatër ==