Dallime mes rishikimeve të "MiG-17"

4 bytes removed ,  5 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Bot: Migrating 39 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q152976 (translate me))
v
|sights=
}}
|}
 
'''[[Mikoyan-Gurevich]] MiG-17''' Rusisht (Микоян и Гуревич МиГ-17). ([[Me emrin e raportuar nga NATO]] "'''Fresco'''") është një avion i krijuar në [[Bashkimi Sovjetik|Bashkimin Sovjetik]] dhe ka hyrë në shërbim në aviacion që nga viti 1952.