Dallime mes rishikimeve të "Shverini"

46 bytes removed ,  6 vjet më parë
v
ndryshim infobox using AWB
v (ndryshim infobox using AWB)
{{QyteteQytet
|qyteti Qyteti = Schwerin
|emblemaStema_figura = DEU Schwerin COA.svg
|emblema1Stema_gjerësia = 100px
|vendndodhja harta_foto = Schwerin-Position.png
|vendndodhja1Pamje = 100pxGermany_schwerin_aerial_view_ArM.jpg
|sheshiPopullsia = 96.542 (30. =Qërshor Germany_schwerin_aerial_view_ArM.jpg2006)
|popullsiaDendësia = 96.542740 (30.Banorë Qërshor 2006)
|dëndësia Sipërfaqja = 740 Banorë në130,46
|sipërfaqjaShteti = 130,46 Mecklenburg-Vorpommern
|cilishtet Qarku = [[Mecklenburg-Vorpommern]]13 0 04 000
|cilirretheAdresa e kuvendit = Am = 13Packhof 02-6 0419053 000Schwerin
|numriipostesKodi Postal = 19053, 19055, 19057, 19059, 19061, 19063
|adresaekuvendit = Am Packhof 2-6 19053 Schwerin
|prefiksi Prefiksi = 0385
|numriipostes = 19053, 19055, 19057, 19059, 19061, 19063
|faqezyrtareekuvenditWebFaqja = [http://www.schwerin.de/ www.schwerin.de]
|prefiksi = 0385
|kryetarimomentalKryetari i Bashkisë = [[Norbert Claussen]] ([[CDU]])
|faqezyrtareekuvendit = [http://www.schwerin.de/ www.schwerin.de]
|Partia udhëheqëse =
|kryetarimomental = [[Norbert Claussen]] ([[CDU]])
|partiaudheheqeseShënim =
|shënim =
}}
'''Shverini''' është një qytet në veri të [[Gjermani]]së. Është kryeqyteti më i vogël i njësive federale të Gjermanisë, dhe pas [[Rostock]] qyteti i dytë më i madh në Landin [[Mecklenburg-Vorpommern]]. Qytete tjera që vijojnë janë, [[Lübeck]] rreth 54 km veriperëndim, [[Rostock]] 69 km verilindje dhe [[Hamburg]] rreth 94 km në perëndim.