Hape menynë kryesore

Changes

6 bytes added ,  3 vjet më parë
v
→‎top: clean up, replaced: eshte → është (3)
website=[http://www.akep.al/sq/informacion/legjislacioni/rregullore]|}}
 
'''.al''' është prapashtesa e faqeve të [[interneti]]t dhe paraqet [[Domeini ndërkombëtar i shteteve|domenin zyrtar]] të nivelit të parë të [[Shqipëria|Shqipërisë]]. Ajo administrohet nga AKEP. Pas ndryshimeve te kryera nga AKEP mbi rregulloren e administrimit te emrave ne zonen .al, eshteështë mundesuar regjistrimi i domain-eve nga te gjithe shqipetaret ne mbare boten. Vlera e regjistrimit fillestar eshteështë percaktuar 2000 ALL (20 USD) per 2 vjet. Po aq eshteështë dhe vlera e rinovimit. Modifikimet teknike apo ndryshimet e kontakteve jane falas.
 
== Niveli i dytë ==
37.617

edits