Ndryshimi mes inspektimeve të "Deçani"

14 bytes removed ,  4 vjet më parë
v
→‎top: clean up using AWB
(Refuzoi ndryshimin e fundit të tekstit (nga 46.99.20.166) dhe riktheu rishikimin 1611661 nga Marbott: ndryshime te papershtatshme)
v (→‎top: clean up using AWB)
{{Qytete|Qytet
vendndodhja|harta_foto = Deçan 2006.PNG |
sheshi|Pamje = Mentor Tolaj|
popullsia|Popullsia = 66.000 |
dëndësia|Dendësia = 280,5 |
sipërfaqja|Sipërfaqja = 180 |
cilishtet|Shteti = [[Kosova]]|
cilirrethe|Qarku = [[Gjakova]] |
adresaekuvendit|Adresa e kuvendit = Rr.e Brigadave |
numriipostes|Kodi Postal = 51000 |
prefiksi|Prefiksi = 0381 390 61 217 |
faqezyrtareekuvendit|WebFaqja = [http://kk.rks-gov.net/decan KK Deçani] |
kryetarimomental |Kryetari i Bashkisë = [[Rasim Selmanaj]]|
partiaudheheqese|Partia udhëheqëse = [[AAK]] |
shënim|Shënim = |
}}
'''Deçani''' është qyteze në pjesën perëndimore të [[Kosovë]]s. Kufizohet me komunën e [[Peja (komuna)|Pejës]], [[Gjakova (komuna)|Gjakovës]], dhe me [[Shqipëria|Republikën e Shqipërisë]]. Është i njohur për rrugët historike në mes Pejës dhe Gjakovës. Shikuar nga ana fetare Deçani është i njohur për [[Kisha ortodokse|Kishën Ortodokse]]. Territori i kësaj komune mbulon 180&nbsp;km<sup>2</sup>, dhe ka më se 42 fshatra.