Dallime mes rishikimeve të "Dorothea Lange"

53 bytes added ,  6 vjet më parë
v
→‎top: clean up, added orphan, deadend tags
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
(Faqe e re: thumb|Dorothea në veturën e saj më 1936 '''Dorothea Lange''' (26 maj 1895 – 11 tetor 1965) ishte fotografe amerikane. Ajo ishte gruaja e...)
 
v (→‎top: clean up, added orphan, deadend tags)
 
{{Dead end|date=maj 2016}}
{{Orphan|date=maj 2016}}
 
[[Skeda:Dorothea Lange 1936 portrait.jpg|thumb|Dorothea në veturën e saj më 1936]]
'''Dorothea Lange''' (26 maj 1895 – 11 tetor 1965) ishte fotografe amerikane. Ajo ishte gruaja e Maynard Dixon, me të cilin kanë pasur dy djem, Daniel dhe John. Por në dhjetor 1935, ata u divorcuan dhe pastaj ajo u martua me ekonomistin Paul Taylor. Ajo vdiq për shkak të një kancerit në moshën 70 vjeçare.
37.617

edits