Dallime mes rishikimeve të "Västerbotten"

1 byte added ,  6 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][Redaktim i kontrolluar]
(Faqe e re: {{Infobox vendbanim |Emri = Västerbotten |Stema_figura = Västerbotten vapen.svg |Harta_foto = Sverigekarta-Landskap...)
 
No edit summary
|Ora Verore = [[Ora Verore e Evropës Qendrore|CEST]] [[Coordinated Universal Time|UTC+2]]
}}
'''Västerbotten''' është provincë (''landskap'') në veri të [[Suedia|Suedisë]]. Kufizohet me [[Ångermanland]], [[Lapland (Suedi)|Lapland]] dhe [[Norrbotten]].
 
==Gjeografia==
Anonymous user